I går skrev jeg om dorullholderen i vårt nye hjem, som nekter å fungere som den skal. Uansett hva jeg har prøvd til nå, henger den bare der og ler av meg.
Men nå har jeg fått mange tilbakemeldinger fra dere, så armert med gode tips fra kloke lesere og et bestemt ønske om å ikke la en fordømt dorullholder være bedre enn meg, dro jeg i dag opp til det nye huset med håp om å klare å knekke dorullholder-nøtta.
Slik gikk det
43 kommentarer
Jeg tror dette er den perfekte videoen å vise for å forklare hvordan menn funker.
Selv om det hadde vært lettere å bare rive den av veggen å kjøpe ny så må vi liksom bare få det til!
Takk for GOD fredagsunderholdning
Ler så tårene trille!
Hahahahaha, takk for at vi fikk se det! Dette toppet fredagskvelden på TV, nå kan jeg bare slå av og gå ut å lufte bikkja. God helg!
Altså.. et lite tips, nå som du endelig har fått åpnet den.. Ta små biter dopapir og legg inne mellom magneten og motsatsen. Da virker magneten litt svakere, og du slipper å hyre inn mekaniker hver gang dorullen skal skiftes.
Hilsen ei som selv har sittet igjen med blødende knoker etter å ha smelt hånda i dørlista etter en halvtimes kamp for dorullbytte..
Haha, I know! Sta som et esel, tross alt. Menn…
Men så ble det bra da
Du, det var baaare hyggelig

Bare sjeleglad for at den (satans) dorullholderen ga etter til slutt. Holdt på å miste håpet
Haha, takk sjæl du
Nå er det ut med bikkja her i gården også. Neste utfordring nå blir å bli kvitt WD40 fra hele baderomsgulvet x-)
AAaaah, genialt!
Haha, ja jeg satt og var livredd for knokene en stund. Kunne jo sendt armene veggimellom x-)
Herregud, herlig fredagsunderholdning. Kjenner meg igjen i å bare måtte få det til. Men trur jeg hadde byttet ut hele greia etter å ha fått det til for å slippe dette flere gange.

Jeg hadde en stående dorullholder i fjor. En slik: https://megaflis.no/papir-og-reserverull-holder-krom.html?gclid=Cj0KCQjw2f7bBRDVARIsAAwYBBtoEeAhl-oltBzXJa_tmxwgM1iA-ZDNJgPv69jZKJjJAVzGIAVIsx4aAucAEALw_wcB
Tenkte at det var veldig praktisk. Ekstra doruller i tillegg til den som er i bruk på en og samme plass. Veldig praktisk, sant? Helt til jeg skulle skifte rull både første, andre og tiende gang. Jeg bannet og svertet over den dorullholderen som ikke lot meg få fram en ny dorull uten å skru hele greia fra hverandre, ta av en rull, skru den sammen igjen og deretter sette den nye rullen på plass.
Viste seg at den delen der dorullen henger bare skal vippes opp
Og utrykket ditt når den plutselig åpner seg!! Fantastisk
Hahaha


Fantstisk

Made My day


Hahah, du er bare toppers. Jeg ler så jeg griner her, beklager men ikke slemt ment altså. Men du vant over den, det er jo ikke dårlig eller? Takk for at du er du
Jeg ler og ler, du slutter aldri å overraske!
Haha, takk for det, Linda! Fy flate så mange trivelige tilbakemeldinger da! Må serrrr vurdere å gjøre mer video
Wow, så utrolig hyggelig å høre!

Om jeg vant ja? Jeg viste den (fyll inn valgfritt banneord) dorullholderen hvem som er sjefen (/ sitter på boliglånet)
Hihi, takk for det, Liv
Hahaha, trodde seriøst jeg skulle tisse på meg av glede. Enda godt jeg allerede satt på do x-)
Hahaha!! Det kunne jeg gjort også!
Dusjet i flere år i iskaldt vann hjemme hos mamma og pappa, inntil jeg noen år etter at jeg flyttet ut innså at jeg bare måtte løfte på en knapp for å få vannet over til godsiden av pisslunka.. x-)
Haha, ja det spørs om ikke den der ryker på dynga hvis den har tenkt til å oppføre seg sånn der hver gang. Spent på neste rulleskift
Hahaha jeg bare rett å slett digger deg
Enklere er ofte det beste, men her viste du det motsatte
Aldri gi opp, lykke til når rullen er tom å du skal skifte til en ny 
Jeg hadde kjøpt en ny å knust den som var der
Oh the struggle

dauer her
bra jobba! Håper du ikke må holde på sånn hver gang 
Bare heilt topp
Haha, ja nei da må jeg seriøst vurdere å begynne å gå på do hos naboen x-)
Wohooo! Takk for det
Når rullen er tom, tror jeg bare vi legger ut huset for salg x-)
Minner meg om i sommer da vi kjøpte ny plenklipper. Jeg vil også nevne at den gamle vi hadde var en som min stefar klippet plenen med som ungdom. En orange nordlett dråg av et maskin. Vi kjøpte en sånn fancypants miljø et eller annet.. Veldig moderne, å tydeligvis veldig vanskelig å få i gang.
Jeg satt på verandaen å foreslo for mannen som dro på seg hjernerystelse, at “du skal sikkert klemme inn den der samtidig som du drar” Han gjorde det selvsagt ikke. Prøvde alt annet, der i mot. Så sa jeg “men da kan du bare hente bruksanvisningen da..” nei, den hadde havnet i søpla i garasjen.. Han stod nå der, i solteika å dro og dro (hah). Plutselig forsvinner han, han kommer ut med bruksanvisningen, (som i ditt tilfelle var å kontakte forrige eier) så tar det 25 sekunder å den starter.
Han kommer opp å sier “Man måtte holde inne den der samtidig som man startet den”.
….
Jeg trur jeg dævver! Ler så tårene triller, og vet at hadde det vært meg så hadde jeg henta/kjøpt vinkelsliper for å få av den ***#%$£ dritten. Alle pipene i videoen sier nok om ordene som kom ut
«Dusjet i flere år i iskaldt vann hjemme hos mamma og pappa, inntil jeg noen år etter at jeg flyttet ut innså at jeg bare måtte løfte på en knapp for å få vannet over til godsiden av pisslunka.. x-)»


Hahahahahahahahahahahaha flire mæ ihjæl!
Forslag til tittel på videoserie: pappahjerte gjør hverdagslige ting til noe helt utenom det vanlige..
Hahahaha eg daua!! Beste eg har sett på lenge
Det ER lettere å rive veggen. forslag til ny videoserie: Pappahjerte gjør hverdagslige gjøremål mye vanskeligere enn nødvendig
Haha så vittig. Bruk deg selv, du er jo bare så morsom.
Haha, notert! Videoserie hadde vært helt konge
Tusen takk for det! Så utrolig hyggelig å høre
Nei dæffen, får gjøre mer av dette fremover 
Hehe, takk for det Nina. Godt at min frustrasjon ikke var forgjeves x-)
Det verste er at det faktisk stemmer x-)
Hahaha, ja jeg måtte sensurere vekk noen gloser for at ikke filmen skulle få 60-årsgrense x-)
Å blåss, Elin, du er topp
:-*
Hahahaha! Perfekt. Akkurat noe sånt jeg kunne gjort x-)
Jeg dauer!! Av latter
dette var hysterisk morsomt Peter! DU er hysterisk morsom
Tusen takk for det, Benedicte!
/haifai!
herlighet for et slit, eg er med deg i gleden da den endelig åpnet seg


Og eg lo faktisk best av at du dusjet hjemme i kaldt vann, hvorfor spurte du ikkje foreldrene dine om det sku vær sånn? Ån nei vent, glemt det du er jo mann
God onsdag
Haha, ja kan du tenke deg det! I alle de årene og jeg irriterte meg grønn hver morgen uten å si noe. Trodde i mitt stille sinn at varmtvannet bare ikke kom så høyt opp (3 etasje i huset) og slo meg til ro med det x-)
Nisse. Eller rettere sagt: Mann.