Det er 1. desember og i dag begynner endelig årets julekalendersesong! Sjokoladeluker, godteriposer, rampenisser og nyhetsbrev – hele verden har julekalenderdilla.
Og selvfølgelig julekalendere på TV. En av årets store karameller. Hver dag få en liten smakebit og følge en spennende historie gjennom 24 små episoder.
Og i år som i fjor og året før der, tenker jeg å føre en daglig julekalenderblogg! Der skal jeg ta opp det vi har sett i dagens episode og blir superglad for alle som henger seg på og kommenterer underveis.
Første året så vi på Snøfall sammen og spekulerte i alt som kunne komme til å skje. I fjor analyserte vi Linus i Svingen, som undertegnede hadde særs blandede følelser for #marvin
Men i år, i år blir det en skikkelig GODBIT! For i år skal NRK sende Julekongen, og den har jeg aldri sett før! Jeg så bare noen få episoder da serien gikk i 2012, men jeg husker ikke annet enn at hovedpersonen hadde whiskystemme og at Christina elsket serien (hun så den alene på kveldstid mens hun ammet bebisen vår).
Så nå gleder jeg meg stort, og hver kveld frem til jul blir det konspiratoriske spekulasjoner og fjåsete analyser av hver minste lille ting i hver eneste episode av Julekongen
Og i kveld braker det løs! Så still inn TV-apparatet på NRK Super kl. 18.00 og stikk innom denne bloggen hver kveld for debrief og etterfest
/ 23 dager igjen til jul!
Gleder meg til å følge med
Litt på siden.. Men har du hørt Askepottpurri med Oslo Fagottkor? Det må du! Sjekk ut på Spotify!
Nei, det har jeg ikke hørt! Å shit, rett inn på Spotify med meg. Takk for tips!!
Å shit ass <3
Jeg elsker den musikken i Askepott og nå fikk jeg MAKS julestemning her!!
Ifjor var jeg syk på julaften og klarte ikke å nyte Askepott, i år skal jeg være fit for fight
Tenkte du ville like den
Haha, lett. Bare tre uker igjen